TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 19.01.2025
Serdecznie zapraszamy na Seminarium Wydziałowe, podczas którego przedstawiciele Stowarzyszenia BIM przedstawią temat pt. "Nowoczesne Technologie w Budownictwie: BIM jako Standard Przyszłości"
Cieszymy się, że w tym dniu zostanie również oficjalnie zawarta Umowa o Współpracę między Stowarzyszeniem BIM, a Katedrą Budownictwa Ogólnego, Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.
Kilka słów o prelegentach:
Aleksander Szerner:
Ekspert rynkowy w obszarze BIM, digitalizacji, PROPTECH oraz cyfrowych rozwiązań biznesowych z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży budowlanej. Przez lata związany z firmą Skanska, gdzie jako Menadżer BIM i Menadżer Digitalizacji odpowiadał za wdrożenie i standaryzację metodyki BIM w projektach infrastrukturalnych oraz kubaturowych.
Autor licznych publikacji technicznych oraz wykładowca akademicki, specjalizujący się w tematyce metodyki BIM. Aktywnie zaangażowany w rozwój branży, jako członek rady programowej projektu „Think Tank How To Do IT” Harvard Business Review Polska oraz grupy roboczej ds. BIM przy Ministrze Rozwoju i Technologii.
Od 2018 roku pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia BIM, organizacji dedykowanej wspieraniu cyfrowej transformacji przedsiębiorstw poprzez wprowadzanie zmian procesowych i technologicznych, w tym standaryzację metodyki BIM zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.
Marcin Kaźmierski:
Pełniąc funkcję członka zarządu Stowarzyszenia BIM odpowiada za strategiczne i operacyjne wsparcie organizacji w zakresie wdrażania oraz promowania cyfrowych rozwiązań w branży budowlanej i zarządzania projektami. Jako Ekspert Rynkowy ds. Cyfrowych Rozwiązań Biznesowych, zajmuje się analizą trendów technologicznych, identyfikacją potrzeb rynku oraz rozwijaniem innowacyjnych narzędzi i metodologii wspierających transformację cyfrową w przedsiębiorstwach.
Ściśle współpracuje z partnerami biznesowymi, instytucjami publicznymi oraz członkami stowarzyszenia w celu tworzenia wartości dodanej dla branży. W roli Koordynatora BIM, nadzoruje i wspiera wdrażanie standardów BIM w projektach budowlanych, propagując najlepsze praktyki i dostosowując je do specyficznych wymagań rynku. Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz projekty pilotażowe, które mają na celu upowszechnienie wiedzy na temat BIM oraz zwiększenie efektywności procesów projektowych i wykonawczych.