TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Wiosenna Szkoła Fizyki Budowli
Wiosenna Szkoła Fizyki Budowli jest corocznym wydarzeniem i miejscem spotkań głównie polskich naukowców zajmującymi się szeroko rozumianymi zagadnieniami fizyki budowli i środowiska. Szkoła naukowa została założona w roku 1976 przez ówczesnego kierownika Zakładu, Profesora Krzysztofa Cenę. W latach 1982-1986 Szkoły nie były organizowane, zostały wznowione w roku 1987 i od tej pory corocznie są miejscem spotkań naukowców, których zainteresowania są związane z dziedziną Fizyki Budowli .
Poza wystąpieniami naukowymi i dyskusjami prelegentów z różnych ośrodków naukowych, szkoła jest wydarzeniem, które sprzyja rozmowom w kuluarach i integracji uczestników. Integracja środowiska naukowego jest bardzo ważną i istotną częścią idei Szkoły Fizyki Budowli i Środowiska. Szczególny nacisk położony jest na promowanie młodych naukowców, głównie doktorantów. Są oni nierzadko najliczniejszą grupą prelegentów podczas sesji referatowych. Szkoła daje możliwość przedstawienia wyników swoich badań naukowych na forum specjalistów z całej Polski. Dzięki temu młody naukowiec może zostać zauważony w tym środowisku oraz być poddany obiektywnej i pomocnej ocenie merytorycznej, która niejednokrotnie jest bardzo cennym i ważnym aspektem na ścieżce kariery młodego naukowca.
Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby uczestnicy czuli się komfortowo, mogli poznać środowisko naukowe, wziąć udział w wykładach, ale w szczególności zależy nam, aby Szkoła była miejscem integracji środowiska, gdzie młodość spotyka doświadczenie.