Nowa książka - Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego 2023

Data: 09.01.2024

Zachęcamy do zapozania się z najnowszą książką, autorstwa naszej koleżanki z Katedry - dr Martyny Sługockiej,
pt. "Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego 2023"

reforma-1.jpg

Książka omawia najnowszą tzw. dużą reformę planowania przestrzennego. Zakres wprowadzonych zmian jest bardzo szeroki, dotyczy wszystkich rodzajów i etapów procedur planistycznych oraz dotyka każdego podmiotu, który bierze z nich udział.

W publikacji przedstawiono najważniejsze postanowienia ustawy nowelizującej takie jak: nowe definicje, plan ogólny, procedura planistyczna planów miejscowych, zintegrowany plan inwestycyjny, a także nowe zasady wydawania decyzji o warunkach zabudowy.

Szczególną uwagę zwrócono na praktyczne aspekty stosowania nowych przepisów, z którymi będą musieli zmierzyć się zarówno pracownicy organów administracji publicznej, jak i wszyscy uczestnicy procesu inwestycyjnego.

Opracowanie przeznaczone jest dla pracowników administracji samorządowej, deweloperów, inwestorów i projektantów. Zainteresuje również pełnomocników (adwokatów i radców prawnych) oraz pracowników naukowych i studentów prawa, administracji, budownictwa i architektury.

Kilka słów o dr Martynie Sługockiej:

doktor nauk prawnych; adiunkt na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej; posiada wieloletnie doświadczenie zdobywane w organie administracji architektoniczno-budowlanej drugiej instancji oraz organie nadzoru nad jednostkami samorządu terytorialnego; prowadzi szkolenia z zakresu prawa budowlanego, ochrony środowiska i postępowania administracyjnego w jednostkach samorządu terytorialnego; autorka ponad 100 publikacji z zakresu procesowego i materialnego prawa administracyjnego.