TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 21.10.2024
19 października 2024 na Politechnice Wrocławskiej odbyła się Gala "Inżynier Roku" organizowana przez Dolnośląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.
Tytuł "Inżynier Roku 2024"uzyskał prof. dr hab. inż. Krzysztof Schabowicz - GRATULUJEMY
Nagroda została przyznana za działalność zawodową, naukową, samorządową i społeczną.
1. Działalność zawodowa. Kierowanie zespołem inżynieryjno-naukowym, który opracował ekspertyzę dotycząca stanu technicznego elementów konstrukcyjnych w budynku mieszkalnym przy ul. Kościuszki 72 we Wrocławiu. Wykonywanie opinii i ekspertyz technicznych z zakresu budownictwa na terenie dolnego śląska dla podmiotów prywatnych i urzędów, w tym dla Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Sądów powszechnych.
2. Działalność naukowa. Prowadzenie badań naukowych w dziedzinie budownictwa z zakresu budownictwa ogólnego, prawa budowlanego, diagnostyki i utrzymania konstrukcji inżynierskich. Zajmuje się tematyką elewacji wentylowanych, a w szczególności technologią produkcji i badaniem okładziny zewnętrznej z płyt włóknisto-cementowych w zakresie wykrywania, identyfikacji i klasyfikacji procesów degradacji oraz uszkodzeń, a także metodyki tych badań. Prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe związane z implementacją urządzeń i technologii diagnostyki nieniszczącej w obiektach budowlanych, w tym z zastosowaniem sztucznej inteligencji.
3. Działalność samorządowa. Pełnienie drugiej kadencji funkcji przewodniczącego organu DOIIB, a mianowicie przewodniczącego Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego. Kierowanie organem Izby, zespołem sędziów, przeprowadza szkolenia, wykłady i odczyty dla inżynierów budownictwa w zakresie odpowiedzialności zawodowej i dyscyplinarnej.
4. Działalność społeczna. Organizowanie spotkań ze studentami budownictwa przedstawiając im możliwości zawodu inżyniera budownictwa i możliwości uzyskania uprawnień budowlanych, zachęcając tym samym do kontynuacji nauki na II stopniu studiów a następnie wstąpienia w szeregi członków samorządu zawodowego.
Podczas Gali wręczono również:
- wyróżnienie dla dr. inż. Jacek Dudkiewicz,
- a także nagrody w konkursie "Constructor Temporis Futuri" na najlepszą pracę dyplomową za rok 2023/2024: inż. Narine Kuczyńskiej, mgra inż. Adriana Leśkiewicza, inż. Jakuba Łacha, mgra inż. Miłosza Łagody, mgra inż. Mariusza Myszora, mgra inż. Michała Walidudy oraz mgra inż. Dawida Zmyślonego.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!