Ekspertyza ws. Trzonolinowca

Data: 05.02.2024

Pracownicy Katedry Budownictwa Ogólnego, Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Krzysztofa Schabowicza opracowali ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego elementów konstrukcyjnych w budynku mieszkalnym przy ul. Kościuszki 72 we Wrocławiu (Trzonolinowiec) ustalającą nieprawidłowości w stanie technicznym oraz sposób ich usunięcia z zachowaniem standardów określonych przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego - obowiązek zawarty w decyzji PINB nr 183/2022.

trzonolinowiec_drom.jpg

Zespół badawczy:

• Prof. dr hab. inż. Krzysztof Schabowicz – kierownik
  • Dr inż. Piotr Berkowski, prof. uczelni
  • Dr inż. Grzegorz Dmochowski
  • Dr inż. Tomasz Gorzelańczyk
  • Dr inż. Paweł Noszczyk
  • Dr inż. Mariusz Szóstak
  • Dr inż. Michał Redecki
  • Dr inż. Tomasz Łakomy
  • Mgr inż. Mateusz Napiórkowski

Prezydent Jacek Sutryk oraz naukowcy z Politechniki Wrocławskiej spotkali się w dniu 01.02.2024 z mieszkańcami Trzonolinowca, by przedstawić wyniki ekspertyzy budynku.

Więcej informacji: