BHP VR, ZST w Kłodzku, IPD nawiązali współpracę z Katedrą Budownictwa Ogólnego

Data: 16.02.2024

W ostatnim czasie Katedra Budownictwa Ogólnego nawiązała kolejne umowy o współpracę z przemysłem.

W dniu 15.02.2024 została zawarta umowa z BHP VR Sp. z o. o. Przedmiotem umowy jest współpraca w zakresie prowadzonej przez strony działalności oraz działalności naukowo-badawczej w zakresie zastosowania wirtualnej rzeczywistości. Współpraca będzie realizowana w szczególności w następujących formach:

• wymiana informacji naukowo-technicznej o realizowanych pracach badawczych, nowych technologiach i innych przedsięwzięciach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo pracy,
  • organizowanie i współorganizowanie konferencji lub innych wydarzeń (seminaria, sympozja, wykłady, warsztaty i inne) poświęconych zagadnieniom ochrony człowieka w środowisku pracy,
  • prowadzenie wspólnych programów i projektów badawczych,
  • publikowanie rezultatów prowadzonych wspólnie badań,
  • wymiana pracowników w celu prowadzenia wykładów, seminariów, itp.

W dniu 19.12.2023 została zawarta umowa z Zespołem Szkół Technicznych w Kłodzku Przedmiotem umowy jest współpraca w zakresie działalności dydaktycznej i popularyzującej naukę, której celem jest podniesienie jakości kształcenia, poszerzenie oferty edukacyjnej oraz promocja kierunków kształcenia oferowanych przez Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego. W szczególności współpraca będzie realizowana poprzez:

• umożliwienie uczniom oraz nauczycielom ZST uczestnictwa w wykładach otwartych, sesjach kół naukowych,
  • prowadzenie doradztwa naukowego i metodycznego dla zainteresowanych nauczycieli,
  • realizowanie wykładów przez nauczycieli akademickich w ZST,
  • wspieranie szkoły w zakresie doradztwa zawodowego, w celu podniesienia świadomości młodzieży w zakresie podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących dalszego wyboru kierunku kształcenia i zawodu,
  • pozyskiwanie grantów w ramach projektów unijnych oraz wspólnym realizowaniu projektów (naukowych i dydaktycznych) jako partnerzy,
  • organizowanie wspólnych seminariów, konferencji, sympozjów i warsztatów.

W dniu 20.12.2023 została zawarta umowa z „INVEST-PARK DEVELOPMENT” Sp. z o. o. z siedzibą w Wałbrzychu. Przedmiotem umowy jest współpraca w zakresie prowadzonej działalności naukowo-badawczej w tematyce realizacji przedsięwzięć budowlanych, organizacji procesu inwestycyjnego oraz szeroko pojętego budownictwa zrównoważonego i energooszczędnego. Współpraca realizowana w szczególności poprzez:

• wymianę doświadczeń,
  • wymiana pracowników w celu prowadzenia wykładów i seminariów,
  • organizowanie szkoleń, konferencji i warsztatów i sympozjów,
  • prowadzenie wspólnych projektów badawczych,
  • wymiana informacji naukowo-technicznej,
  • publikowanie rezultatów prowadzonych wspólnie badań.